Concurs National UMBRELA VERDE – EDITIA A V-A 2014 – REZULTATE JURIZARE

In data de 20 martie 2014 – a avut loc jurizarea Concursului National UMBRELA VERDE  - Editia a V-a.

Copiiph.ro, in calitate de partener al acestui eveniment, a fost prezent acolo prin prof. Raluca Stefania POPA. Domnisoara profesor a participat la jurizare acordand pentru fiecare sectiune un premiu special marca CopiiPH.ro (parte din Alfa Avantaj Education SRL)

11 eeeeee ggggg rrr ttt UntitledUntitledee Untitledrrrrrrrrrrr Untitledtttttt

PREŞCOLAR DESEN

PREMIUL   I

Apetrei Alexandru – G. P. P. “Prichindel” Suceava

PREMIUL  II

Lupescu Andreea – G. P. P. “Prichindel” Suceava

PREMIUL III

Costea Alexandra – Şcoala Gimnazială “Ion Pop Reteganul” Sîncel

MENŢIUNI

Săpunaru Diana Cristiana – Grădiniţa cu Program Normal Mărceni Bicaz

Buzera Ariana – Grădiniţa Kermit – Dobroeşti

Păun Andrei -  Grădiniţa cu Program Normal Mărceni Bicaz

Drăghici Miruna – Grădiniţa cu P.P. “Dumbrava minunată” Râmnicu Vâlcea

Lalău Irina Maria – Grădiniţa cu Program Normal Mărceni Bicaz

PREMII  SPECIALE

Premiul  Special  APM  Prahova   -  Lupescu Andreea – G. P. P. “Prichindel” Suceava

Premiul Special  Alianţa Franceză Drăghici Robert – Şcoala “Ştefan cel Mare” Alexandria

Premiul Special CCD PrahovaStroie Alessia Ioana – Şcoala Gimnazială Coresi Târgovişte

Premiul Special Frizzly Păun Andrei -  Grădiniţa  P. N. Mărceni Bicaz

Premiul Special  CopiiPH.roStoica Gabriel- Cristian – Şcoala Gimnazială nr.1 Mizil

Premiul Special Muzeul de Ştiinţe – Lemnaru Denisa – Şcoala Gimnazială Sălciile

PREŞCOLAR PICTURĂ

PREMIUL   I

Popescu Alesia Gabriela – G. P. P. “Floarea soarelui” Hunedoara

PREMIUL  II

Dimulescu Alexia – Şcoala Gimnazială “Ion Câmpineanu” Câmpina

PREMIUL III

Florea Diana – Şcoala Gimnazială “Ion Câmpineanu” Câmpina

MENŢIUNI

Ştefan Daiana Maria – G. P. P. “Floarea soarelui” Hunedoara

Liţă Pavel Dalila Lavinia – G. P. P. “Floarea soarelui” Hunedoara

Stoican Jessica – Şcoala Gimnazială “Ion Câmpineanu” Câmpina

Huma Daria – Şcoala Gimnazială “C-tin Platon” Bacău

Oprea Ana – Grădiniţa Ary Cluj

 

PREMII  SPECIALE

Premiul  Special  APM  Prahova   -  Huma Daria – Şcoala Gimnazială “C-tin Platon” Bacău

Premiul Special  Alianţa Franceză Mândreanu Ana Andreea – Şcoala Gimnazială “Ion Câmpineanu” Câmpina

Premiul Special CCD PrahovaRotaru Luana – Şcoala Primară “Angels” Păuleşti

Premiul Special Frizzly Ianc Cosmina Elena -  G. P. P. “Floarea soarelui” Hunedoara

Premiul Special  CopiiPH.roHuma Daria – Şcoala Gimnazială “C-tin Platon” Bacău

Premiul Special Muzeul de Ştiinţe Sălăgean Rebeca – Grădiniţa P N Nr. 3 Parva – Bistriţa Năsăud

PRIMAR DESEN – CLASELE I-II

PREMIUL   I

Filip Miriam – Colegiul Naţional Bănăţean Timişoara

PREMIUL  II

Ioana Ana-Alexandra – CNNG Câmpina

PREMIUL III

Nuţu Damarisa – Şcoala Gimnazială “Sf. Nicolae” Mizil

Dumitrache Cristina – Şcoala Primară “Angels” Păuleşti

MENŢIUNI

Petrec Ioana Maria – Lic. Tehnologic “C-tin Cantacuzino” Băicoi

Rândunică Ana-Maria – Lic. Tehnologic “C-tin Cantacuzino” Băicoi

Văsii Eduard Gabriel – Şcoala Gimnazială “Ion Câmpineanu” Câmpina

Paraschiv Maria Cristina – Şcoala Gimnazială “Prof. N. Simache” Ploieşti

Mogoş Tudor – Şcoala Primară “Angels” Păuleşti

PREMII  SPECIALE

Premiul  Special  APM  Prahova   -  Paraschiv Maria Cristina – Şcoala Gimnazială “Prof. N. Simache” Ploieşti

Premiul Special  Alianţa Franceză Dragomir Daria – Şcoala Gimnazială “Ion Câmpineanu” Câmpina

Premiul Special CCD PrahovaMogoş Tudor – Şcoala Primară “Angels” Păuleşti

Premiul Special Frizzly Ioana Ana-Alexandra – CNNG Câmpina

Premiul Special  CopiiPH.roDinu Cristian – Şcoala Gimnazială “Ion Câmpineanu” Câmpina

Premiul Special Muzeul de Ştiinţe Dulamă Bianca – Şcoala Gimnazială “Ion Câmpineanu” Câmpina

 

PRIMAR DESEN – CLASELE III-IV

PREMIUL   I

Cotuna Marius – Palatul Copiilor Timişoara

PREMIUL  II

Anghel Nadina – Colegiul Naţional Bănăţean Timişoara

PREMIUL III

Şişu Irina – Colegiul Naţional Bănăţean Timişoara

MENŢIUNI

Sima Miruna – Palatul Copiilor Timişoara

Corniţă Nicolas – Şcoala Gimnazială “Ion Câmpineanu” Câmpina

Simionescu Teodora – Şcoala Gimnazială “Ion Câmpineanu” Câmpina

Buzea Mădălina – Şcoala Gimnazială “Sf. Nicolae” Mizil

Gavriş Beatrice Isabelle – Colegiul Naţional Bănăţean Timişoara

 

PREMII  SPECIALE

Premiul  Special  APM  Prahova   -  Wild Ioana Daniela – Şcoala Gimnazială Centrală Câmpina

Premiul Special  Alianţa Franceză Slobozeanu Iarina Livia – Şcoala Gimnazială “H. M. Berthelot” Ploieşti

Premiul Special CCD PrahovaOprea Alexandru – Şcoala Gimnazială Strejnicu

Premiul Special Frizzly Damian Ana Alexia – Şcoala Gimnazială Centrală Câmpina

Premiul Special  CopiiPH.roStroe Matei – CNNG Câmpina

Premiul Special Muzeul de Ştiinţe  Anghel Nadina – Colegiul Naţional Bănăţean Timişoara

 

PRIMAR PICTURĂ – CLASELE I-II

PREMIUL   I

Zaharia Miruna – Şcoala “Al. I. Cuza” Bacău

PREMIUL  II

Stupu Ilinca  – Kidart Bacău

PREMIUL III

Ionescu Elena Cristina – LPS “Petrache Trişcu” Craiova

MENŢIUNI

Şerban Delia – Liceul de Artă “Carmen Sylva” Ploieşti

Dascălu Daria – Kidart Bacău

Grigore Irina – Şcoala Gimnazială “M. Eminescu” Piteşti

Leoloacă Darius – Şcoala Gimnazială “Ion Câmpineanu” Câmpina

Staicu Antonio – Şcoala Gimnazială nr. 2 Comarnic

 

PREMII  SPECIALE

Premiul  Special  APM  Prahova   -  Ionescu Elena Cristina – LPS “Petrache Trişcu” Craiova

Premiul Special  Alianţa Franceză Zaharia Miruna – Şcoala “Al. I. Cuza” Bacău

Premiul Special CCD PrahovaVăsii Eduard Gabriel – Şcoala Gimnazială “Ion Câmpineanu” Câmpina

Premiul Special Frizzly Dascălu Daria – Kidart Bacău

Premiul Special  CopiiPH.ro –  Ana Radu – Şcoala “Al. I. Cuza” Bacău

Premiul Special Muzeul de Ştiinţe Zaharia Miruna – Şcoala “Al. I. Cuza” Bacău

 

PRIMAR PICTURĂ – CLASELE III-IV

PREMIUL   I

Stupu Smaranda – Kidart Bacău

PREMIUL  II

Lalescu Alexandra  – Palatul Copiilor Timişoara

PREMIUL III

Constantin Serena – Kidart Bacău

MENŢIUNI

Branche Georgiana – Kidart Bacău

Zaharia Mara – Kidart Bacău

Grădineanu Sarah – Colegiul Naţional Bănăţean Timişoara

Ţânt Elisa – Liceul Tehnologic “Sf. C-tin Brâncoveanu” Făgăraş

Ciocodeică Diana – Şcoala Gimnazială “Ion Câmpineanu” Câmpina

 

PREMII  SPECIALE

 

Premiul  Special  APM  Prahova   -  Zaharia Mara – Kidart Bacău Premiul Special  Alianţa Franceză Pişcoci Andreea – Şcoala Gimnazială “Ion Câmpineanu” Câmpina

Premiul Special CCD PrahovaBranche Georgiana – Kidart Bacău Premiul Special Frizzly Damian Ana Alexia – Şcoala Gimnazială Centrală Câmpina

Premiul Special  CopiiPH.roZaharia Mara – Kidart Bacău

Premiul Special Muzeul de Ştiinţe Niţă Ana Delia – Şcoala Gimnazială “B. P. Hasdeu” Câmpina

 

GIMNAZIU DESEN

PREMIUL   I

Robu Andreea Valentina – Şcoala Gimnazială Nr. 7 Petroşani

PREMIUL  II

Dogendorf Patricia  – Palatul Copiilor Timişoara

PREMIUL III

Drăghiciu Miruna – CN “I.C. Brătianu” Haţeg / Şc. Gimn. “Ovid Densusianu”

MENŢIUNI

Canache Andreea Ioana – Şcoala Gimnazială Vulcana Pandele

Stroe Andreea – CNNG Câmpina

Stoilescu Irina – Liceul Tehnologic “C-tin Cantacuzino” Băicoi

Rădulescu Bianca – Asociaţia Nonprofit “Prezent” Timişoara

Iancu Imola Julia – Şcoala Gimnazială “Sf. Varvara” Aninoasa

 

PREMII  SPECIALE

Premiul  Special  APM  Prahova   -  Canache Andreea Ioana – Şcoala Gimnazială Vulcana Pandele

Premiul Special  Alianţa Franceză Drăghiciu Miruna – CN “I.C. Brătianu” Haţeg / Şc. Gimn. “Ovid Densusianu”

Premiul Special CCD PrahovaDumitran Otilia – Liceul Tehnologic “C-tin Cantacuzino” Băicoi

Premiul Special Frizzly Stroe Andreea – CNNG Câmpina

Premiul Special  CopiiPH.roPuşcuţă Iuliana – Şc. Gimn. Filipeni – Bacău

Premiul Special Muzeul de Ştiinţe Cozmuţa Olivia Victoria – Şcoala Gimn. Copalnic Mănăştur

GIMNAZIU PICTURĂ

PREMIUL   I

Iordache Georgiana – Şcoala Gimnazială Nr. 190 Bucureşti

PREMIUL  II

Mocanu Roxana Maria  – Liceul de Artă “Carmen Sylva” Ploieşti

PREMIUL III

Piroş Ariana Ioana – Şcoala Gimnazială “Dumitru Ghenoiu” Băicoi

MENŢIUNI

Irine Ionela – Liceul Tehnologic “Anghel Saligny”

Juncă Guzu Andreea – Kidart Bacău

Răducanu Monica – Liceul Tehnologic “C-tin Cantacuzino” Băicoi

Staicu Bianca Elena – Liceul Tehnologic “C-tin Cantacuzino” Băicoi

Stoica Laura – Kidart Bacău

 

PREMII  SPECIALE

Premiul  Special  APM  Prahova   -  Mocanu Roxana Maria  – Liceul de Artă “Carmen Sylva” Ploieşti

Premiul Special  Alianţa Franceză Stoica Laura – Kidart Bacău

Premiul Special CCD PrahovaTinu Isabelle – Kidart Bacău

Premiul Special Frizzly Răducanu Monica – Liceul Tehnologic “C-tin Cantacuzino” Băicoi

Premiul Special  CopiiPH.roJuncă Guzu Andreea – Kidart Bacău

Premiul Special Muzeul de Ştiinţe Malicki Raisa – Asociaţia Nonprofit “Prezent” Timişoara

 

 

 

GIMNAZIU GRAFICĂ

PREMIUL   I

Stroe Andreea – CNNG Câmpina

PREMIUL  II

Rusu Teodora  – Şcoala Gimnazială  Nr.3 Suceava

PREMIUL III

Bălan Alexandra Georgiana – Liceul Tehnologic “C-tin Cantacuzino” Băicoi

MENŢIUNI

Voilă Ruxandra – Şcoala Gimnazială “C-tin Brâncoveanu” Breaza

Sofian Crina – Colegiul de Artă “Ciprian Porumbescu” Suceava

Popa Haralambie – Colegiul Naţional Bănăţean Timişoara

Mărgăritescu Florica – Liceul Tehnologic “C-tin Cantacuzino” Băicoi

Ionuţ Buzuleac – Şcoala Gimnazială  Nr.3 Suceava

 

PREMII  SPECIALE

Premiul  Special  APM  Prahova   -  Voilă Ruxandra – Şcoala Gimnazială “C-tin Brâncoveanu” Breaza

Premiul Special  Alianţa Franceză Ionuţ Buzuleac – Şcoala Gimnazială  Nr.3 Suceava

Premiul Special CCD PrahovaStroe Andreea – CNNG Câmpina

Premiul Special Frizzly Stroe Andreea – CNNG Câmpina

Premiul Special  CopiiPH.roStroe Andreea – CNNG Câmpina

Premiul Special Muzeul de Ştiinţe Mărgăritescu Florica – Liceul Tehnologic “C-tin Cantacuzino” Băicoi

 

 

 

GIMNAZIU FOTOGRFIE

PREMIUL   I

Vasile Amalia – Şcoala Gimnazială “Ion Câmpineanu” Câmpina

PREMIUL  II

Rădulescu Bianca  – Asociaţia Nonprofit “Prezent” Timişoara

PREMIUL III

Năstăsoiu Alexia – Şcoala Gimnazială “M. Vodă” Călăraşi

MENŢIUNI

Pinţoiu Graţiela – Şcoala Gimnazială “Nestor Urechia” Buşteni

Ţoncu Catrinel – Şcoala Gimnazială “B.P. Haşdeu” Câmpina

Dumitrache Larisa – Şcoala Gimnazială Centrală Câmpina

Lazăr Andruţa – Şcoala ”Mihail Armencea” Adjud

Ugran Bianca Andreea – Şcoala Gimnazială “Anastasie Pană” Huşi

 

PREMII  SPECIALE

Premiul  Special  APM  Prahova   -  Rădulescu Bianca  – Asociaţia Nonprofit “Prezent” Timişoara

Premiul Special  Alianţa Franceză Ciolovan Robert Andrei – Şcoala Gimnazială Specială Sanatoriu Mangalia

Premiul Special CCD PrahovaVasile Amalia – Şcoala Gimnazială “Ion Câmpineanu” Câmpina

Premiul Special Frizzly Ungureanu Theodora Ilinca – CTCF “Unirea” Paşcani

Premiul Special  CopiiPH.roRădulescu Bianca  – Asociaţia Nonprofit “Prezent” Timişoara

Premiul Special Muzeul de Ştiinţe Vasile Amalia – Şcoala Gimnazială “Ion Câmpineanu” Câmpina

LICEU DESEN

PREMIUL   I

Nănescu Mihail Vlăduţ – Colegiul Economic “Ion Ghica” Târgovişte

PREMIUL  II

Senciuc Cătălina  – Colegiul de Artă “Ciprian Porumbescu” Suceava

PREMIUL III

Nănescu Ionela – Colegiul Economic “Ion Ghica” Târgovişte

MENŢIUNI

Bulea Andreea – Liceul Teoretic Creştin “Logos” Bistriţa

Fanea Adrian – Liceul Tehnologic “G. Bariţiu” Livada

 

PREMII  SPECIALE

Premiul  Special  APM  Prahova   -  Bârsan Lucian  – Liceul Tehnologic Agricol Bistriţa

Premiul Special  Alianţa Franceză Senciuc Cătălina  – Colegiul de Artă “Ciprian Porumbescu” Suceava

Premiul Special CCD PrahovaFanea Adrian – Liceul Tehnologic “G. Bariţiu” Livada

Premiul Special Frizzly Nănescu Mihail Vlăduţ – Colegiul Economic “Ion Ghica” Târgovişte

Premiul Special  CopiiPH.roNănescu Ionela – Colegiul Economic “Ion Ghica” Târgovişte

Premiul Special Muzeul de Ştiinţe Bulea Andreea – Liceul Teoretic Creştin “Logos” Bistriţa

 

 

 

LICEU PICTURĂ

PREMIUL   I

Slăniceanu Alexandra – Liceul Tehnologic “C-tin Cantacuzino” Băicoi

PREMIUL  II

Ciot Alexandra  – Colegiul de Artă “Ciprian Porumbescu” Suceava

Niga Florin – Colegiul de Artă “Ciprian Porumbescu” Suceava

PREMIUL III

Stan Vanessa – Colegiul de Artă “Ciprian Porumbescu” Suceava

MENŢIUNI

Pătrulescu Ana – Maria – Colegiul National de Informatică “Spiru Haret” Suceava

Prică Iuliana – Liceul Tehnologic “C-tin Cantacuzino” Băicoi

Senciuc Cătălina  – Colegiul de Artă “Ciprian Porumbescu” Suceava

Taheri Sharhzad – Liceul Tehnologic “C-tin Cantacuzino” Băicoi

Gurgui Gabriela – C.N. “Gheorghe Ţiţeica” Drobeta Turnu Severin

PREMII  SPECIALE

Premiul  Special  APM  Prahova   -  Şova Iuliana  – Liceul Teoretic “Spiru Haret” Moineşti

Premiul Special  Alianţa Franceză Berciu Andra Ana-Maria  – Liceul Tehnologic Energetic Câmpina

Premiul Special CCD PrahovaTaheri Sharhzad – Liceul Tehnologic “C-tin Cantacuzino” Băicoi

Premiul Special Frizzly Slăniceanu Alexandra – Liceul Tehnologic “C-tin Cantacuzino” Băicoi

Premiul Special  CopiiPH.roSenciuc Cătălina  – Colegiul de Artă “Ciprian Porumbescu” Suceava

Premiul Special Muzeul de Ştiinţe Niga Florin – Colegiul de Artă “Ciprian Porumbescu” Suceava

 

LICEU GRAFICĂ

PREMIUL   I

Grudcov Alisa – Liceul Tehnologic “J. M. Elias”  Sascut – Bacău

PREMIUL  II

Benchea Cosmin  – Colegiul de Artă “Ciprian Porumbescu” Suceava

PREMIUL III

Alexoiu Gabriel – Liceul Teoretic Ovidius Constanţa

MENŢIUNI

Toncean Alexandra – Liceul Tehnologic Agricol Bistriţa

 

PREMII  SPECIALE

Premiul  Special  APM  Prahova   -  Grudcov Alisa – Liceul Tehnologic “J. M. Elias”  Sascut – Bacău

Premiul Special  Alianţa Franceză Manta Bogdan Alexandru  – Clubul Copiilor Târgovişte –  Filiala  Moreni

Premiul Special CCD PrahovaGrudcov Alisa – Liceul Tehnologic “J. M. Elias”  Sascut – Bacău

Premiul Special Frizzly Benchea Cosmin  – Colegiul de Artă “Ciprian Porumbescu” Suceava

Premiul Special  CopiiPH.roBenchea Cosmin  – Colegiul de Artă “Ciprian Porumbescu” Suceava

Premiul Special Muzeul de Ştiinţe Alexoiu Gabriel – Liceul Teoretic Ovidius Constanţa

 

 

 

 

 

LICEU FOTOGRAFIE

PREMIUL   I

Răuţă Paula – Liceul Tehnologic “J. M. Elias”  Sascut – Bacău

PREMIUL  II

Şica Andrada  – C. T. Forestier Câmpina

PREMIUL III

Diaconu Alexandru – Colegiul Teoretic “Spiru Haret” Moineşti

MENŢIUNI

Proca Elena Claudia – CTCF “Unirea” Paşcani

Dodu Alondra – Liceul Tehnologic Holboca Iaşi

Smoleanu Laurenţiu  – Liceul Tehnologic “C-tin Cantacuzino” Băicoi

Brânzianuc Tudor – Colegiul Economic “Dionisie Pop Marţian” Alba Iulia

Bulea Andreea – Liceul Teoretic Creştin “Logos” Bistriţa

PREMII  SPECIALE

Premiul  Special  APM  Prahova   -  Şica Andrada  – C. T. Forestier Câmpina

Premiul Special  Alianţa Franceză Şica Andrada  – C. T. Forestier Câmpina

Premiul Special CCD PrahovaRăuţă Paula – Liceul Tehnologic “J. M. Elias”  Sascut – Bacău

Premiul Special Frizzly Răuţă Paula – Liceul Tehnologic “J. M. Elias”  Sascut – Bacău

Premiul Special  CopiiPH.ro Diaconu Alexandru – Colegiul Teoretic “Spiru Haret” Moineşti

Premiul Special Muzeul de Ştiinţe –  Răuţă Paula – Liceul Tehnologic “J. M. Elias”  Sascut – Bacău

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>